SP SB1.3-6 | 6V 1.3Ah | AGM Technology | Terminal: F0 | Weight: 0.29Kg
| Model | SB1.3-6 |
| Voltage | 6V |
| Nominal Capacity | 1.3Ah |
| Capacity Details | 20hr rate: 1.3Ah(C20,5.25V) | 5HR: 1.14Ah | 3HR: 1.005Ah | 1HR: 0.78Ah |
| Technology | AGM |
| Weight | 0.29 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 97 x 24 x 51 mm (Total Height: 57mm) |
| Terminal Type | F0 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 50mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 7.25~7.45V |
| Charge Voltage (Float) | 6.60~6.90V |
| Max Charging Current | 0.39A |
| Design Life | 6 years |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.