SP SB12-6(GEL) | 6V 12Ah | GEL Technology | Terminal: F1 | Weight: 1.83Kg
| Model | SB12-6(GEL) |
| Voltage | 6V |
| Nominal Capacity | 12Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (0.6A): 12Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 1.83 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 151 x 50 x 95 mm (Total Height: 101mm) |
| Terminal Type | F1 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 9mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 7.25~7.45V |
| Charge Voltage (Float) | 6.8~6.9V |
| Max Charging Current | 3.6A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.