SP EV170-8(GEL) | 8V 170Ah | GEL Technology | Terminal: G1 | Weight: 32.0Kg
| Model | EV170-8(GEL) |
| Voltage | 8V |
| Nominal Capacity | 170Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (1.75V/cell): 180Ah | 10hr rate: 170Ah | 5hr rate: 150Ah | 3hr rate: 140Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 32.0 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 260 x 180 x 253 mm (Total Height: 274mm) |
| Terminal Type | G1 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 2.5mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 9.67~9.94V |
| Charge Voltage (Float) | 9.06~9.20V |
| Max Charging Current | 51A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.