SP SB150-12(GEL) | 12V 150Ah | GEL Technology | Terminal: T3 | Weight: 42.5Kg
| Model | SB150-12(GEL) |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 150Ah |
| Capacity Details | 10hr rate (15A): 150Ah | 1hr rate (82.5A): 85Ah | 3hr rate (37.5A): 115Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 42.5 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 484 x 170 x 240 mm (Total Height: 240mm) |
| Terminal Type | T3 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 4mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 45A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.