SP SB17-12 | 12V 18Ah | AGM Technology | Terminal: L1/M5 | Weight: 5.0Kg
| Model | SB17-12 |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 18Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (C20,10.5V): 18Ah | 5HR: 15.15Ah | 3HR: 13.83Ah | 1HR: 10.40Ah |
| Technology | AGM |
| Weight | 5.0 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 181 x 77 x 167 mm (Total Height: 167mm) |
| Terminal Type | L1/M5 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 18mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 5.4A |
| Design Life | 6 years |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.