SP SB18-12(GEL) | 12V 17Ah | GEL Technology | Terminal: L1 | Weight: 5.18Kg
| Model | SB18-12(GEL) |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 17Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (0.85A): 17Ah | 1hr rate (9.35A): 10.5Ah | 3hr rate (4.25A): 13Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 5.18 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 181 x 77 x 167 mm (Total Height: 167mm) |
| Terminal Type | L1 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 18mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 5.1A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.