SP SB20-12(GEL) | 12V 20Ah | GEL Technology | Terminal: L1 | Weight: 6.08Kg
| Model | SB20-12(GEL) |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 20Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (1A): 20Ah | 1hr rate (11A): 13Ah | 3hr rate (5A): 16.5Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 6.08 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 181 x 77 x 167 mm (Total Height: 167mm) |
| Terminal Type | L1 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 11mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 6A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.