SP SB200-12(GEL) | 12V 200Ah | GEL Technology | Terminal: T3 | Weight: 60.2Kg
| Model | SB200-12(GEL) |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 200Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (10A): 200Ah | 1hr rate (110A): 123Ah | 3hr rate (50A): 165Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 60.2 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 522 x 240 x 218 mm (Total Height: 224mm) |
| Terminal Type | T3 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 3.4mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 60A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.