SP SB24-12(GEL) | 12V 24Ah | GEL Technology | Terminal: T/D | Weight: 7.5Kg
| Model | SB24-12(GEL) |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 24Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (1.2A): 24Ah | 1hr rate (13.2A): 14Ah | 3hr rate (6A): 19.5Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 7.5 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 166 x 175 x 125 mm (Total Height: 125mm) |
| Terminal Type | T/D |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 12.5mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 7.2A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.