SP SB30-12(GEL) | 12V 30Ah | GEL Technology | Terminal: T/D | Weight: 8.8Kg
| Model | SB30-12(GEL) |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 30Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (1.5A): 30Ah | 1hr rate (15.4A): 17.1Ah | 3hr rate (7A): 22Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 8.8 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 166 x 175 x 125 mm (Total Height: 125mm) |
| Terminal Type | T/D |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 11mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 9A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.