SP SB33-12(GEL) | 12V 33Ah | GEL Technology | Terminal: T1 | Weight: 10.5Kg
| Model | SB33-12(GEL) |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 33Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (1.65A): 33Ah | 1hr rate (18.2A): 22Ah | 3hr rate (8.3A): 27Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 10.5 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 194 x 130 x 157 mm (Total Height: 167mm) |
| Terminal Type | T1 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 9mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 9.9A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.