SP SB36-12(GEL) | 12V 36Ah | GEL Technology | Terminal: T1 | Weight: 10.3Kg
| Model | SB36-12(GEL) |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 36Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (1.80A): 36Ah | 1hr rate (19.7A): 19.7Ah | 3hr rate (8.62A): 25.9Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 10.3 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 194 x 134 x 167 mm (Total Height: 174mm) |
| Terminal Type | T1 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 8mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 10.8A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.