SP SB38-12(GEL) | 12V 38Ah | GEL Technology | Terminal: T1 | Weight: 12.6Kg
| Model | SB38-12(GEL) |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 38Ah |
| Capacity Details | 10hr rate (3.8A): 38Ah | 1hr rate (20.9A): 24Ah | 3hr rate (9.5A): 30Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 12.6 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 196 x 166 x 171 mm (Total Height: 171mm) |
| Terminal Type | T1 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 8mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 11.4A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.