SP SB4-6(GEL) | 6V 4Ah | GEL Technology | Terminal: F0 | Weight: 0.8Kg
| Model | SB4-6(GEL) |
| Voltage | 6V |
| Nominal Capacity | 4Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (0.2A): 4Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 0.8 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 70 x 48 x 101 mm (Total Height: 107mm) |
| Terminal Type | F0 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 24mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 7.25~7.45V |
| Charge Voltage (Float) | 6.8~6.9V |
| Max Charging Current | 1.2A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.