SP SB7-12(GEL) | 12V 7Ah | GEL Technology | Terminal: F1 | Weight: 2.19Kg
| Model | SB7-12(GEL) |
| Voltage | 12V |
| Nominal Capacity | 7Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (0.35A): 7Ah | 1hr rate (3.85A): 4.5Ah | 3hr rate (1.75A): 5.5Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 2.19 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 151 x 65 x 95 mm (Total Height: 101mm) |
| Terminal Type | F1 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 24mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 14.5~14.9V |
| Charge Voltage (Float) | 13.6~13.8V |
| Max Charging Current | 2.1A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.