SP SB7-6(GEL) | 6V 7Ah | GEL Technology | Terminal: F1 | Weight: 1.2Kg
| Model | SB7-6(GEL) |
| Voltage | 6V |
| Nominal Capacity | 7Ah |
| Capacity Details | 20hr rate (0.35A): 7Ah | 1hr rate (3.8A): 4.2Ah | 3hr rate (1.8A): 5.6Ah |
| Technology | GEL |
| Weight | 1.2 Kg |
| Dimensions (L x W x H) | 151 x 35 x 95 mm (Total Height: 101mm) |
| Terminal Type | F1 |
| Container Material | ABS |
| Internal Resistance | 7.5mΩ |
| Charge Voltage (Cycle) | 7.25~7.45V |
| Charge Voltage (Float) | 6.8~6.9V |
| Max Charging Current | 2.1A |
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Votre panier est vide.
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.